Nová Ľubovňa herne neprepadla, ale body opäť nemá

Kapitán v nasadení. Akciu rozvíja Matúš Konkoľ.
Kapitán v nasadení. Akciu rozvíja Matúš Konkoľ. (Autor: archív)
Sportnet|22. apr 2014 o 00:00

V zápase 18. kola VI. futbalovej ligy proti Uzovciam nepriniesol Novej Ľubovni body ani zlepšený výkon.

NOVÁ ĽUBOVŇA. Radosť do domácich radov mohla prísť už v 8. minúte, keď po peknom vysunutí Š. Konkoľa ml. sa tento nepresadil zoči-voči hosťujúcemu brankárovi, ktorý reflexívne vyrazil lobovanú strelu na roh. Bolo na čo pozerať, ale prvý gól padol do siete Novej Ľubovne v 25. minúte z hlavy Urbana.

V 33. minúte sa na hranici malého vápna ocitol nikým nekrytý hosťujúci Kaleja a aj s prispením šťasteny zvýšil skóre.

Návrat do zápasu sa poslednému tímu tabuľky podaril už o štyri minúty, keď T. Kaleta v strede poľa vybojoval loptu, tá sa dostala až k nikým nekrytému D. Folvarčíkovi, ktorý z hranice „šestnástky“ tiahlou strelou k tyči znížil na polčasových 1:2.

Druhopolčasové dejstvo začalo opäť vo svižnom tempe, pretože domáci cítili, že v dnešnom zápase by konečne mohli získať nejaké body. No toto ich odhodlanie trvalo iba deväť minút, keď hostia technickou strelou prehodili brankára, druhýkrát v zápase sa presadil Kaleja.

S výsledkom napriek tomu chceli Novoľubovňania ešte niečo spraviť. Rozruch priniesla predovšetkým evidentná ruka hráča Uzoviec vnútri šestnástky hosťujúceho mužstva, no ani jeden z arbitrov nič nevidel... Blízko gólu boli domáci ešte v 88. minúte, keď zvnútra „šestnástky“ nepresne strieľal kapitán M. Konkoľ.

Škoda, lebo v tomto zápase sa pokojne mohla zrodiť aj deľba bodov, pretože domáci podali na svoje pomery celkom dobrý výkon. Treba však podotknúť, že hrali v podstatne odlišnej zostave než inokedy, keďže veľkonočné sviatky prilákali domov viacerých hráčov, ktorí v predošlých zápasoch nenastupovali.

Fanúšikom ostáva len dúfať, že tento herný prejav sa mužstvu podarí preniesť do najbližšieho zápasu na pôde Gaboltova, s ktorým Nová Ľubovňa získala svoj doteraz jediný bod za bezgólovú jesennú remízu.

Nová Ľubovňa - Uzovce 1:3 (1:2).

Góly: 37. D. Folvarčík – 25. Urban, 33. a 56. Kaleja.