Michalovskí basketbalisti vydreli víťazstvo v Sabinove

Pripísali si tretiu výhru. Michalovce sa však v Sabinove poriadne nadreli.
Pripísali si tretiu výhru. Michalovce sa však v Sabinove poriadne nadreli. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|23. okt 2014 o 00:00

Museli otáčať nepriaznivé skóre, napokon si na svoje konto pripísali tretiu výhru v sezóne.

MICHALOVCE. Mužský basketbalový celok 1. BKD Michalovce je stále bez prehry. V súboji 3. kola druhej ligy skupiny Východ nezaváhal na horúcej pôde v Sabinove, kde po tuhom boji vydrel víťazstvo 54:46 (27:31).

Najbližšie stretnutie odohrá zemplínsky celok v sobotu 25. októbra o 17. hodine na domácej pôde (v telocvični Gymnázia Pavla Horova) proti košickému Tydamu.

V Sabinove odohrali Michalovčania veľmi ťažké stretnutie, pretože domáci podávajú dobré výkony a sú čiernym koňom súťaže.

Okrem tradičnej opory Tebeľáka získal MMBK pod kôš skúseného Broneka a vo výbornej streleckej forme je Žiak, ktorý Zemplínčanom dal v prvom polčase 14 bodov.

Domáci zaznamenali šesť trojok, naopak, hosťom sa tradične nedarila streľba z väčších vzdialeností. A keď sa k tomu pridružila aj slabá dvojková streľba a nevyužité viaceré výborné šance spod koša, Sabinovčania po prvom polčase viedli zaslúžene 31:27.

Hráči 1. BKD však nezložili zbrane a bojovali ďalej, predovšetkým v obrane, kde sa im podarilo zastaviť Žiaka aj Tebeľáka, ktorého umne zdvojovali. V tretej štvrtine sa im podarilo otočiť nepriaznivý stav a na ukazovateli skóre svietil stav 39:36 pre michalovský tím.

Avšak vyhliadky pred záverečným dejstvom hry neboli v hosťujúcom tábore vôbec optimistické, pretože krátko po polčase sa po nezavinenom strete s protihráčom zranil Tomáš Mitterpák, na lavičke zostali už iba traja menej skúsení hráči, a navyše Vladislav Mitterpák a Tomáš Mižák mali už po tri osobné chyby.

V šiestej minúte poslednej štvrtiny získali Zemplínčania osembodový náskok 46:38, ale Žiak trojkou znížil. Následne však hostia dali dva rýchle koše, Žiak kontroval ďalšou trojkou a Mižák s V. Mitterpákom mali na konte už po štyri chyby.

Avšak Michalovčania dokázali do konca zápasu premeniť dva trestné hody (zo šiestich pokusov) a dať jeden dvojkový kôš na 54:43. Na konci ešte Kandráč trojkou skorigoval na konečných 54:46 z pohľadu 1. BKD, ktorý si za neutíchajúcu bojovnosť a nezlomnú vôľu víťazstvo zaslúžil.

Štatistika

MMBK Sabinov – 1. BKD Michalovce 46:54 (31:27). Štvrtiny: 18:15, 13:12, 5:12, 10:15.

Najviac bodov: Žiak 20, Tebeľák 10 – V. Mitterpák 18, J. Kováč 15.

ra

Domov»Sportnet na východe»Michalovskí basketbalisti vydreli víťazstvo v Sabinove