V Sabinove rozhodli nájazdy

(Autor: ilustračné - TASR)
Sportnet|29. sep 2015 o 15:30

Domáca premiéra v novej sezóne 2. ligy mala pre sabinovských hokejistov víťaznú príchuť.

Liptovský Mikuláš zdolali po nájazdoch, keď v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 3:3.

SABINOV. Skóre zápasu síce otvorili hostia z Liptova, ale potom sa dlho hralo podľa domácich nôt.

S chuťou hrajúci zverenci trénera Daniela Bortňáka, ktorým premiéra pred vlastnými fanúšikmi vyšla na druhý pokus (stretnutie 1. kola s Dolným Kubínom sa po vzájomnej dohode odohralo na Orave), ešte v prvej tretine otočili skóre stretnutia vo svoj prospech.

V 37. min šli dokonca do dvojgólového vedenia, v tom čase sa druhýkrát gólovo presadil agilný Pavlovský.

V nervóznej poslednej tretine sa ale hosťom podarilo vďaka dvom zužitkovaným početným výhodám vyrovnať skóre stretnutia na 3:3.

Zápas tak dospel až do predĺženia a samostatných nájazdov. V nich boli úspešnejší Sabinovčania, vďaka čomu si do tabuľky pripísali dva body. Po odohratí neúplných troch kôl sú na priebežnom druhom mieste, za doposiaľ vedúcim Dolným Kubínom.

V sobotu cestujú do Rimavskej Soboty, doma sa najbližšie predstavia 17. októbra, kedy privítajú Brezno.

Sabinov – Liptovský Mikuláš 4:3 sn (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)

Góly: 11. a 37. Pavlovský, 19. Skokan, rozh. nájazd Goffa – 8. Pavlovič, 42. Potocký, 51. Gažo. Vylúčenia: 6:6 na 2 min., Rusnák (SB) a Martínek (LM) na 2+2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely: 33:41. Rozhodovali: Sýkora – Ducár, Novotný, 190 divákov.